Czy barierki szklane są bezpieczne?

Dodano: 2016-06-06 Przez: admin


Zanim kupimy jakikolwiek produkt, najczęściej od razu sprawdzamy, z jakiego materiału ktoś go wykonał. Wiemy, że to właśnie tworzywo wpływa najmocniej na jakość towaru, więc próbujemy postawić na to najsolidniejsze. Postępujemy tak, gdy np. dobieramy barierki do swojego domu. Raczej nie chcemy decydować się na te szklane, bo przecież szkło uznaje się za kruchy i dość mało trwały materiał. Nawet najpiękniejsze barierki szklane nie za bardzo nas zachęcają, bo własne bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Czy jednak aby je uzyskać, powinniśmy zrezygnować w takich szklanych dodatków?

Z czego wykonuje się balustrady szklane i czy są one odpowiednim zabezpieczeniem dla dzieci?

Na początku zapoznajmy się lepiej z materiałem, z którego tworzy się właśnie takie szklane akcesoria budowlane. Tworzywo to nie jest zwykłym szkłem, ale szkłem laminowanym, wcześniej jeszcze hartowanym. Dodatkowo, w środku takich balustrad nierzadko można natrafić na specjalne folie o funkcji zabezpieczającej. Chronią one barierki szklane przed kruszeniem się i rozpadaniem na niewielkie kawałki, jakie mogłyby zranić domowników. Zwróćmy także uwagę na to, jaką grubość mają właśnie szklane balustrady. Zajdźmy do najbliższego sklepu budowlanego i oceńmy je sami. Prawdopodobnie mocno się wtedy zdziwimy, bo okaże się, że te szklane dodatki nierzadko są grubsze, aniżeli drewniane barierki. A to oznacza, że są po prostu solidniejsze i trwalsze.

Jeśli mamy swoje dzieci, na pewno to je chcemy najmocniej uchronić przed różnymi barierkami. To głównie z ich powodu pragniemy kupić barierki, by dzieci nie mogły wychylić się ze schodów lub balkonów i z nich nie spaść. A okazuje się, że to właśnie barierki szklane są najbezpieczniejszą ochroną dla najmłodszych osób. Nie zawierają one niemalże żadnych, dodatkowych elementów, a stanowią całościowo szklaną taflę. Ciężko jest się przez nie w ogóle wychylić lub przecisnąć, tak więc maluchy na pewno nie poradzą sobie z takim zadaniem. A my dzięki temu dodatkowo je zabezpieczymy.

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy